11.08.2016 12:56

З 22 па 27 лютага 2016г. у гімназіі праходзіў тыдзень беларускай мовы і літаратуры, прымеркаваны да Міжнароднага дня роднай мовы. Цікавымі і змястоўнымі былі мерапрыемствы, праведзеныя настаўнікамі і вучнямі гімназіі: шматлікія віктарыны, інтэлектуальныя турніры, конкурсы, а таксама сустрэчы з пісьменнікамі Гомельшчыны. Запамінальнымі былі ўрачыстае адкрыццё тыдня роднай мовы і яго закрыццё, дзе пераможцы конкурсаў атрымалі дыпломы.

Тыдзень беларускай мовы і літаратуры   Тыдзень беларускай мовы і літаратуры Тыдзень беларускай мовы і літаратуры

Даўняя дружба звязвае вучняў і настаўнікаў гімназіі №71 г.Гомеля з гомельскай паэтэсай Нінай Шкляравай. Вось і 23 лютага 2016 года ў Цэнтральнай гарадской бібліятэцы імя Герцэна адбылася прэзентацыя новай кнігі паэзіі пісьменніцы на рускай мове “Засветло”. Ніна Нічыпараўна запрасіла на вечарыну паэзіі і сваіх сяброў. Сустрэча была вельмі цікавай і змястоўнай. Вучні гімназіі мелі магчымасць пагутарыць і з іншымі пісьменнікамі Гомеля: Уладзімірам Гаўрыловічам, Ганнай Атрошчанка, маладымі пісьменнікамі – членамі школы “Малады літаратар”, якой кіруе Ніна Шклярава. На фотаздымках вучні і настаўнікі гімназіі і Ніна Шклярава.

Вучні і настаўнікік  гімназіі і Ніна Шклярава Вучні і настаўнікік  гімназіі і Ніна Шклярава  Вучні і настаўнікік  гімназіі і Ніна Шклярава